ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

טיפים לרקדנית, כיצד לשווק את עצמך כרקדנית?

 
כתבות נוספות
האם רקדנית טובה יכולה להיות מורה טובה ?
עצות למורה המתחילה מה ללמד בשיעורים הראשונים !
ריקוד של עם, פולקלור
ריקוד רצפה / מאמר פרפורמים
כתבות נוספות
אום כולתום שרה את הדת
בניית כוריאוגרפיה
גרעין הריקוד
השילוש הקדוש
סלסה סלסה- מה זה עושה לנו?
השפעת הסלסה על הרקדן....
האינטראקציות בזירת הריקודים
ההצגה בריקוד
אינטראקציה בין המינים
קסם הסלסה...
מועדוני הסלסה- מה באמת קורה שם....?
הגמר הגדול של מלך הברייקדאנס
חגיגת נשיות מתוקנת - במחול המזרחי
קפואירה על קצה המזלג
היסטוריה של קפוארה
מידע כללי על הקפואירה
כלי הנגינה המסורתיים של קפואירה
תיעוד תולדות הבלט האפריקאי
עקרונות בבלט האפריקאי
מבנה הבלט האפריקאי-מקצבים וריקוד
כל אחד צריך ''מאהב''
ריקודים סלוניים - רקע כללי
מור בר – מנהלת תחום היפ הופ
ההיפ הופ – הרבה יותר מריקוד...
למה לרקוד היפ הופ?
ארתור מאריי מרקידים את תלמידי כיתות ה'
איך נוצר ריקוד היפ הופ מקצועי?
מבוא לריקוד יווני
מוסיקה יוונית
סוף השמנה במחשבה תחילה ומעשים
תחרות עיר הברייקדאנס לשנת 2006
על קפוארה הכל כולל הכל
יש מחול בבית ספר
הספירה בריקוד
"לרקוד", קומדיית הפשע הרומנטית של הקיץ
ניו יורק סטייל - כתבה מסכמת
מופע הבריייקדאנס התיאטרלי "רוקדים ברחוב"
על כף המאזניים
ריקודי מחזות זמר
הופעה של בנות דנסינג בגרמניה
ריקודים סלוניים - מה יוצא לי מזה?...הרבה!
התפתחות ריקודי בטן
מי מפחד מ-ADHd
נולד לרקוד 2 - האודישן של נולד לרקוד
תוכנית הרזייה משולבת ריקודים סלוניים
רקדנים סמויים כבר הזמנתם...
צורות גיאומטריות בריקודי בטן
רוקדים כל הדרך לחופה
ברייקדאנס
סלסה, על-מה ולמה ?
מדבר בארה"ב
הריקוד האירי – משדות אירלנד ועד ברודווי
כתבות נוספות

לא משנה באיזה צד של הקשת את, (נפנה בלשון נקבה,) רקדנית מקצועית, תלמידה שרוצה לפתוח בקריירת ריקוד, שיווק יכול להשפיע בצורה אפקטיבית ביותר ולקחת תפקיד מכריע במידת הצלחתך. הנה כמה הצעות כיצד למתג את עצמך כמו שהיה עושה משווק מומחה.

הבסיס

נתחיל בזה שיש להבין ולדעת את העקרונות הבסיסיים של השיווק. מקצועיות של התחום מתייחסת לדברים הבאים שבקיצור נקרא להם ארבעת ה"מ": מוצר, מחיר, מקום, מקדם מכירות.

תחת ההגדרה מוצר נכללים: הופעות, הוראה ומרכולת נוספת אם קיימת באמתחתך. מחיר, מתייחס כמובן למחיר שאת גובה עבור המוצרים את מספקת.מקום, מתייחס לאופן שבו את נראית או זמינה ללקוחותייך. מקדם מכירות מתייחס לצורה שבה את מפרסמת את עצמך וליכולות שלך. הפעולה שלך שיוצאת בידיעה מתוך הנקודות הללו יכולה להוות יתרון בולט כאשר תגיעי לשיווק עצמך.

המוצר

וודאי שאת מבינה מהו "המוצר" שאת מציעה. אם את מציעה מוצר שהקהל לא קונה אז את מבזבזת את זמנך לריק. צריך לחשוב במונחים של: עבור מה אנשים מוכנים לשלם? ולא מה את רוצה שישלמו עבורו.

לדוגמא: רקדנית שנוח לה והיא אוהבת להופיע עם שמלה או חליפה דהויה וסטייל פריקי, ותבחר בבגד זה בהנאה מרובה. לעומתה, הקהל שבוחר להזמין רקדנית ירצה רקדנית שבגדיה יפים, נוצצים וחדישים.

שאלי את עצמך את השאלות הבאות, ובשיא הכנות:

מה עושה את השיעורים שלך, את ההופעות שלך ואת מרכולתך למיוחדת מבין השאר? מה מאפיין אותם? מה ייחודי בהם? אם קשה לך לענות על השאלה הזו, כאן הנקודה שצריך להתחיל לחשוב ולפתח את הייחודיות שלך. בשפת השיווק המונח ידוע בשם: ייחוד המוצר.

שאלה נוספת: האם האיכות של המוצר שאת מציעה מספיק טוב לעמוד בתחרות עם אחרים? אם לא,אז אל לנו להתפלאות מדוע נבחרה רקדנית אחרת להופעה, או ללמד במקומך...

מהו המוצר אותו את מעוניינת להציג בדיוק מירבי? כמורה: האם ברצונך ללמד במתנ"ס או בחוג מקומי, או להיות מוכרת כמעבירת סדנאות בארץ, אולי בעולם?היי מציאותית. ראימה זה אומר מבחינה ביצועית ומעשית. לא תמיד מה שאת מאחלת לעצמך זה הדבר. אחד המפתחות החשובים בהצלחה הוא לדעת להשלים עם מה שקיים אצלך. ולהשלים עם מה שלא. (זה לא אומר שאי אפשר לעבוד על כך).

לא משנה כמה החלום שלך גדול, אם אין לך מיומנות מעשית להפוך את החלום למציאות.מחמאות כמו: "מפורסמת", "מוכשרת" ו"מלהיבה" נחמד לקבל, אך לא בהכרח עושים אותך כזו.שמרי על עצמך מחוברת לקרקע ובעלת שורשים במה שאת השגת בצורה ריאלסטית, והתמקדי באמצי השיווק בדברים הללו.

מחיר

מה המחיר אותו את גובה עבור הופעה? זו שאלה מאוד חמקמקה. אם את גובה מחיר יקר לקוחות עלולים לפנות למתחרים שלך. אם את גובה מחיר נמוך, ה"שוק" יראה בך כרקדנית זולה עם ספק על מיומנותה בריקוד, או כזו ששוברת מחירים לכולם.

בתחילה, השווי את מחיריך למחירי המתחרים. גלי: מהו המחיר אותו גובה מורה עבור שיעורים חודשיים של קבוצה? או שיעורים פרטיים? מהו הסטנדרט לתשלום עבור הופעה? מה סוכנים, או חברות הפקות גובות עבור רקדנית בטן?וכמה רקדניות אחרות גובות עבור הופעה לא סטנדרטית כגון: מרוחקת, או שמשך הזמן שלה ארוך יותר, או שהיא כוללת סדנא או הרצאה?

אם את מוכרת אביזרי ריקוד, בדקי מה המחירים בשוק עבור כל פריט ופריט. כאן כדאי להשוות לא רק מול רקדניות אלא גם האם הסחורה שאת מוכרת נמכרת בשווקים חיצוניים (שוק הפשפשים או העיר העתיקה לדוגמא) ומה המחירים שם, ומה הם מציעים?

שנית, השווי עצמך לרמת מיומנות של רקדניות אחרות בסביבתך. אם את טובה יותר? האם את באותה רמה?, או מתחת לרמה? אם את יותר, אזי את יכולה להעלות את המחיר. אם את באותה רמה, תרצי לבקש את אותו מחיר כמו הרקדניות שלקחת לך כמשוואה. אם את לא ברמתן, כדאי להתבשל ולהתנסות בהופעות שהן ללא תשלום. אירועי קהילה, התנדבות, ועוד. בכל מקרה: לא ליפול למלכודת המילים, אני לא טובה מספיק לכן אני גובה מחיר נמוך. לא טוב לתדמית, וכן דבר זה שלעצמו שובר את השוק, כך שבעתיד סקאלת המחירים תרד עבור הופעה של מחול מזרחי לכולם. לכן עדיף לתת מספר הופעות ללא תשלום, ועם הנסיון וההתקדמות לגבות את אותו מחיר כמו רקדניות אחרות בשוק.

ואחרון: אם פרסמת את עצמך במדורים של רקדניותואת מופיעה לצידן, בדקי: מה האיכות של הגורם המפרסם ולצד אילו רקדניות את מופיעה. לדוגמא בידור ובמה. רוב המפרסמות בו נוקבות במחיר גבוה, כך שכדאי להתאים את עצמך לסביבה ולמדור המפרסם אותך. אחרת תחשבי שוב לרקדנית פחות טובה בגלל המחיר הנמוך יחסית לאחרות.

מקום

הראי את עצמך במקומות רבים.בדיוק כמו בחנות ספרים המציגה את הספרים החדשים בחלון ראוה זה עובד. איך תמקמי את עצמך בהצלחה נראית לעין? לרקוד בקביעות במסעדה זה דבר חשוב מאוד. את נחשפת לכמות גדולה של אנשים הבאים למקום ודבר זה יכול לתת להם רעיון להזמין אותך להופיעה באירועים פרטיים של משפחותיהם. בקשי מבעל המסעדה להקצות לך מקום שבו יהיו כרטיסי ביקור שלך או פליירים. אחרי ההופעה, שימי עלייך גלביה או כפתן וצאי לדבר עם האורחים בשולחנות ולהודות להם על כך שבאו לראותך. זו הזדמנות נהדרת לעודד אותם לבקש את כרטיס הביקור שלך.

אם את מלמדת, עדיף לא רק ללמד בסטודיו משלך אלא להגיע למתנ"ס או למרכזי ספורט נוספים. החשיפה שם היא רבה ומאפשרת תקשורת עם קהל שלאו דווקא מגיע ללימוד המחול.

לכתוב מאמרים ולהשתתף בדיונים. לצערינו אין מאגזינים של מחול מזרחי בארץ ולכן האלטרנטיבה היא הפורומים לריקודי בטן. ספרי את שאת יודעת, שתפי והשתתפי. דבר זה שם אותך על המפה, ומאפשר לך להצטרף ולקחת חלק בפעילויות השונות הנערכות בענף. רצוי גם מי שבאפשרותה להעלות אתר באינטרנט. לקיים מופעים בפסטיבלים ובאירועים שונים בתוך המחול המזרחי ומחוצה לו.

מקדם מכירות

לרוב האוכלוסיה מצלטלצל פרסום כאשר מדברים על מקדם מכירות. פרסום הוא פאן אחד של מקדם מכירות. מקדם מכירות יכול להיות קופון עם הנחה למשתתפים בפעילויות שאת עורכת.

לפעמים מקדם מכירות היא הופעה חינם עבור מוסד כלשהו. שלח לחמך על פני המים עובד, וייתכן שמההופעה הזו יבואו הופעות אחרות. מודעה בעיתון על שיעורייך יכולה לציין כי השיעור הראשון ינתן ללא תשלום. או 10 אחוזים הנחה למביא מודעה זו וכולי. אפשר לקחת דוגמא מהמוצרים והחברות המשווקות אפילו שמפו וללמוד מכך מה מביא קהל ומה מושך אותו אלייך.

הרעיון הוא להקל ולעזור לקהל שלך לטעום את מה שיש לך להציע בתקווה שיום מן הימים יהפכו ויהיו לקוחות מן המניין.

רוצים ללמוד עוד על הכותבת GUL  מנהל תחום ריקודי בטן - לחצו כאןתגובות הוסף תגובה
1.שיווק בריקודויקטור17/06/07

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics