ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

יש מחול בבית ספר

בשנים האחרונות הולך ומתרחב תחום אמנות המחול, על כל היבטיו וסגנונותיו, במערכת החינוך. אף על פי שאני בטוחה שלא כולם יסכימו איתי, אומר שלדעתי תחום האמנות והמחול הוא בעל חשיבות מרכזית לא פחותה מזו של המקצועות המסורתיים יותר כמו מתמטיקה ואנגלית. שהרי באמצעות המחול, לומד התלמיד לבטא את עצמו ולתקשר עם סביבתו, באופן שאינו קיים במקצועות אחרים. בנוסף לכך, תחום המחול חושף את התלמיד למגוון סגנונות המחול הקיימים בארץ ובעולם, עוזר לו לגבש ולעצב את התפיסה האומנותית-תרבותית שלו ואולי הכי חשוב - משפיע בעיצוב אישיותו הרוחנית והערכית.
 
כתבות נוספות
האם רקדנית טובה יכולה להיות מורה טובה ?
עצות למורה המתחילה מה ללמד בשיעורים הראשונים !
ריקוד של עם, פולקלור
ריקוד רצפה / מאמר פרפורמים
כתבות נוספות
טיפים לרקדנית, כיצד לשווק את עצמך כרקדנית?
אום כולתום שרה את הדת
בניית כוריאוגרפיה
גרעין הריקוד
השילוש הקדוש
סלסה סלסה- מה זה עושה לנו?
השפעת הסלסה על הרקדן....
האינטראקציות בזירת הריקודים
ההצגה בריקוד
אינטראקציה בין המינים
קסם הסלסה...
מועדוני הסלסה- מה באמת קורה שם....?
הגמר הגדול של מלך הברייקדאנס
חגיגת נשיות מתוקנת - במחול המזרחי
קפואירה על קצה המזלג
היסטוריה של קפוארה
מידע כללי על הקפואירה
כלי הנגינה המסורתיים של קפואירה
תיעוד תולדות הבלט האפריקאי
עקרונות בבלט האפריקאי
מבנה הבלט האפריקאי-מקצבים וריקוד
כל אחד צריך ''מאהב''
ריקודים סלוניים - רקע כללי
מור בר – מנהלת תחום היפ הופ
ההיפ הופ – הרבה יותר מריקוד...
למה לרקוד היפ הופ?
ארתור מאריי מרקידים את תלמידי כיתות ה'
איך נוצר ריקוד היפ הופ מקצועי?
מבוא לריקוד יווני
מוסיקה יוונית
סוף השמנה במחשבה תחילה ומעשים
תחרות עיר הברייקדאנס לשנת 2006
על קפוארה הכל כולל הכל
הספירה בריקוד
"לרקוד", קומדיית הפשע הרומנטית של הקיץ
ניו יורק סטייל - כתבה מסכמת
מופע הבריייקדאנס התיאטרלי "רוקדים ברחוב"
על כף המאזניים
ריקודי מחזות זמר
הופעה של בנות דנסינג בגרמניה
ריקודים סלוניים - מה יוצא לי מזה?...הרבה!
התפתחות ריקודי בטן
מי מפחד מ-ADHd
נולד לרקוד 2 - האודישן של נולד לרקוד
תוכנית הרזייה משולבת ריקודים סלוניים
רקדנים סמויים כבר הזמנתם...
צורות גיאומטריות בריקודי בטן
רוקדים כל הדרך לחופה
ברייקדאנס
סלסה, על-מה ולמה ?
מדבר בארה"ב
הריקוד האירי – משדות אירלנד ועד ברודווי
כתבות נוספות

שלום לכולם! שמי קרן ואני מורה למחול ולחינוך גופני (אף אחד לא הכריח). כמורה בבית ספר תיכון וכאחת שהמחול הוא חלק בלתי נפרד מחייה,  אני מאוד שמחה כי כיום קיימות מגמות מחול בבתי הספר.
 
בתקופתי (וזה לא היה לפני מאה שנה, אולי עשר...) לא הייתה שום מסגרת בתוך בית הספר בה יכלתי לבטא את אהבתי למחול, כך שבתור רקדנית מצאתי את עצמי מייצגת את בית הספר בתחרויות ריצה וקפיצה...
גם מעט המחול שכן היה קיים בתוך בית הספר, היה איך לנסח בעדינות... בינוני ביותר. המורה לספורט הייתה מביאה איזה טייפ (עם קלטת מעפנה) וכל הבנות היו עושות תנועות ידיים ארוכות כי זה מה שמתאים לטקס יום השואה, בלי לחשוב על משמעות הטקס ובלי לנסות לקשר את אופי התנועה לאירוע.
 
במידה מסוימת אני חייבת לתיכון שלי לא מעט. בשל העובדה שלא הייתה מגמה למחול אצלנו בבית הספר, יצא לי להתנסות בתחומי אתלטיקה קלה ומשחקי כדור, מה שלימד אותי שמחול הוא קודם כל חינוך גופני, שהרי החינוך הגופני מלמד התמדה, עבודה קשה, מחדיר מוטיבציה והכי חשוב, עושה טוב לנפש, בדיוק כמו במחול.
 
לשמחתי, מאז תקופתי, המחול בבתי הספר התקדם ומעניק לתלמידים בסיס תנועתי והבנתי רחב של עולם המחול ומכין אותם לקראת העתיד (בהנחה שירצו להישאר בתחום). מתוך ההכרות שלי עם בתי ספר שונים בארץ, אני מגלה כי הרקדנים בבתי הספר הם ברמה גופנית לא רעה בכלל, ובכלל, ישנה הרגשה באוויר שכולם רוצים לרקוד ולהופיע. נכון שיש כאלה שינסו לשייך את ההצלחה של המחול לתוכניות הטלוויזיה "נולד לרקוד" או "לרקוד עם כוכבים" אבל לדעתי, התוכניות צמחו דווקא מתוך המציאות ולא להפך.  אגב, אני חושבת שהבאזז סביב התוכניות מורכב מ- 10% אהבה לריקוד ומ- 90% רצון לאור הזרקורים ולתואר "סלב זמני" שמיד עובר לחלטורות בפסטיגל ובסדרות כמו "השיר שלנו" (אחלה סדרה, עונה שלשית גרועה).
 
אבל מה זה חשוב, העיקר שסוף סוף רקדנים רואים שאפשר לקבל הכרה בזכות המחול ושאפשר להפוך את התחביב למקצוע וגם להתפרנס כרקדן רציני (אם כי עדיין לא בכבוד). היום ילד שמתחיל לרקוד במקום טוב ורציני וממשיך במגמות המחול שבחטיבות העליונות יכול להגיע לרמה גופנית גבוהה מאוד (הרמה שלו בכיתה ט היא כמו שלי בגיל 20). אין ספק שיש לנו דור מוכשר ביותר.
 
האם הייתי רוצה להוולד מאוחר יותר? לא נראה לי. למרות שהילדים שלנו אולי חכמים יותר ומוכשרים יותר, מהדור שלי, בכל תחום אפשרי, הם נתונים להרבה יותר לחץ וציפיות - לא פשוט בכלל.
 
היום אני נהנית בעיקר מההוראה, מהזכות שבליצור כוריאוגרפיה מתוך דמיון ולראות אותה רוקמת עור וגידים על במה.
 
אל תפסיקו לרקוד!
אוהבת 
                קרן J


קרן אלון קינסטליך הנה בוגרת המכללה לחינוך גופני ע"ש זינמן במכון וינגייט. בעלת תואר שני M.pE בחינוך גופני ומחול. מלמדת מחול בבתי ספר העל יסודיים, בסטודיו למחול במרכז הארץ ובעמותה לקידום ילדים נכים. 

ניתן ליצור קשר עם קרן באמצעות הטופס...

נמען/נים
*נושא
*תוכן ההודעה
*שם פרטי
*שם משפחה
*דואר אלקטרוני
כתובת
עיר
טלפון
*טלפון נייד
 תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics