ריקוד - פורטל ריקודים , בתי ספר לריקוד ,רקדנים, רקדניות, סלסה, מחול, פלמנקו, קפואירה, ריקודים סלוניים,נולד לרקוד

עקרונות בבלט האפריקאי

אמני הבלט האפריקאי ייצגו את מדינתם בפסטיבלים הגדולים ביותר. הופעתם מציגה מורשת תרבות עשירה ומלאת חיים בצורה אותנטית ואמיתית עד להקשרים מחיי היום יום של האפריקאים. בעיניהם נחשבים אמני הבלט האפריקאי לשגרירים
 
כתבות נוספות
האם רקדנית טובה יכולה להיות מורה טובה ?
עצות למורה המתחילה מה ללמד בשיעורים הראשונים !
ריקוד של עם, פולקלור
ריקוד רצפה / מאמר פרפורמים
כתבות נוספות
טיפים לרקדנית, כיצד לשווק את עצמך כרקדנית?
אום כולתום שרה את הדת
בניית כוריאוגרפיה
גרעין הריקוד
השילוש הקדוש
סלסה סלסה- מה זה עושה לנו?
השפעת הסלסה על הרקדן....
האינטראקציות בזירת הריקודים
ההצגה בריקוד
אינטראקציה בין המינים
קסם הסלסה...
מועדוני הסלסה- מה באמת קורה שם....?
הגמר הגדול של מלך הברייקדאנס
חגיגת נשיות מתוקנת - במחול המזרחי
קפואירה על קצה המזלג
היסטוריה של קפוארה
מידע כללי על הקפואירה
כלי הנגינה המסורתיים של קפואירה
תיעוד תולדות הבלט האפריקאי
מבנה הבלט האפריקאי-מקצבים וריקוד
כל אחד צריך ''מאהב''
ריקודים סלוניים - רקע כללי
מור בר – מנהלת תחום היפ הופ
ההיפ הופ – הרבה יותר מריקוד...
למה לרקוד היפ הופ?
ארתור מאריי מרקידים את תלמידי כיתות ה'
איך נוצר ריקוד היפ הופ מקצועי?
מבוא לריקוד יווני
מוסיקה יוונית
סוף השמנה במחשבה תחילה ומעשים
תחרות עיר הברייקדאנס לשנת 2006
על קפוארה הכל כולל הכל
יש מחול בבית ספר
הספירה בריקוד
"לרקוד", קומדיית הפשע הרומנטית של הקיץ
ניו יורק סטייל - כתבה מסכמת
מופע הבריייקדאנס התיאטרלי "רוקדים ברחוב"
על כף המאזניים
ריקודי מחזות זמר
הופעה של בנות דנסינג בגרמניה
ריקודים סלוניים - מה יוצא לי מזה?...הרבה!
התפתחות ריקודי בטן
מי מפחד מ-ADHd
נולד לרקוד 2 - האודישן של נולד לרקוד
תוכנית הרזייה משולבת ריקודים סלוניים
רקדנים סמויים כבר הזמנתם...
צורות גיאומטריות בריקודי בטן
רוקדים כל הדרך לחופה
ברייקדאנס
סלסה, על-מה ולמה ?
מדבר בארה"ב
הריקוד האירי – משדות אירלנד ועד ברודווי
כתבות נוספות

מופע בלט אפריקאי מעוצב כהלכה הוא למעשה מעין מחזמר , הוא כולל קבוצת רקדנים(יות), ומוסיקאים בעיקר מתופפים.
ניתן לחלק באופן שרירותי את להקות הבלט לשני סוגים- לאומי או פרטי , הבלט הלאומי לדוגמא של גינאה קונקרי , הנחשב לעילית שבעילית מבין כל הלהקות במערב אפריקה, אנשים משלמים כדי לצפות בחזרות, הם מתאמנים כל יום כל היום וחיים יחד בקומונה, הכל היה במימון ממשלתי עד 1984 ואז הופרט הבלט - הפך פרטי ,של האמנים. להקת  המחול ידועה בעולם כמייצגת הטובה והמקצועית ביותר לתרבות האפריקאית כבר יותר מ - 40 שנה. אמני הבלט האפריקאי  ייצגו את מדינתם בפסטיבלים הגדולים ביותר. הופעתם מציגה מורשת תרבות עשירה ומלאת חיים בצורה אותנטית ואמיתית עד להקשרים מחיי היום יום של האפריקאים. בעיניהם נחשבים אמני הבלט האפריקאי לשגרירים. עובדה זו הולידה במשך זמן רב שיתוף פעולה מבורך בין אפריקה ליתר העולם. הלהקה הוציאה  עד היום מאות פרפורמרים אשר הופיעו סביב כל כדור הארץ, רבים פתחו להקות דומות או עזבו את הבלט הלאומי לטובת קריירה אישית  בארצות השונות.
הם נקראים לכל אירוע לאומי ומהווים גורם רווחי ביצוא.
דוגמאות ליצירות מחול יפות מוזיקלית ועזות ביטוי מבחינה מחולית –עם פרקי היסטוריה הם :
סיפור על מלך זה או אחר, דמות מנהיגה וסמכותית למשל -סונדיאטה קייטה מלך מאלי בעבר עם הסיפור הלא יאמן על נכותו ולעג הסובבים אותו בילדותו , הוא התגבר על נכותו בזכות עץ הבננה שבו נאחז  ומתח את עצמו עד שהצליח ללכת והיה מלך טוב לאנשיו.


מורשת, Heritage,  הפקה מפורסמת שהועלתה על הבמות הגדולות ביותר בארבע כנפות תבל, במשך תקופה ארוכה ביותר. היצירה מתארת  את  ההיסטוריה של הבאלאפון –קסילופון עץ אפריקאי, סוג של תוף עם מלודיה. שניהם - התוף והבאלאפון משמשים באפריקה לתקשור וריפוי.
הסיפור- האמן הגריו (משפחת אמנים לדורותיהם) בלה פסק קוייטה –Bala Fassake Kouyate חי בחצר המלכותית של  אימפריית מנדינגו בעיר ניאני Niani של המלך–Mande  מנדה , הוא מגיע  בשליחות  למלך הלוחם הנורא והתקיף של הסוסו  SOUMAORO KANTE   סומאאורו קנטה כשהוא מלווה בנסיכת המנדינגו –ננה טריבן  Nana Triban, אותה מציע המלך מנדה  לסומאאורו קנטה כאות ידידות  שיתוף פעולה ושביתת נשק.
בזמן שליחות חשובה זו בה תפקידו הוא להביא לנישואין של המלך והנסיכה מנסה בלה פסק קוייטה ( אותו משחק האמן  הנפלא קוקה סאלי) למצוא סודות חשובים בחצר המלך  סומאאורו קנטה, אשר יעזרו למלכו מנדה להתגבר על איומי הסוסו להשתלט על המנדינגו.
הוא יודע שסודות כמוסים וחפצי עוצמה של סומאאורו קנטה נמצאים במערה מסתורית ביער, ביניהם כלי מוסיקה בשם באלאפון שהמלך סומאאורו קנטה קבל מהאם המכשפה. בו מנגן המלך לפני צאתו לקרבות ובשובו בניצחון מקרבות אלה, לאות תודה  לרוח המסוימת השוכנת במערה ומשמשת לו כמגן ושומר, עמה הוא מתקשר, היא אשר נותנת כוח לצבאו כך הוא מאמין.
באלה פסק מחליט לקחת את הכלי הקסום ולא אכפת לו באיזה מחיר. הבלט מציג את דרכו חזרה לארצו עם הכלי הקסום.


 הבלט –" מאלי סג'יו " (mali – sadio) מבטא אמון וביטחון - הוא בובת היפופוטם ענקית חלולה , לתוך לועה קופצים הרקדנים מדי פעם ויוצאים מצד שני,
לעומת הבלט- "פעמון האמאנה " (the bell of Hamana) עוסק בהגנה על הסביבה,
סילו- דרך החיים "silo- the path of life"מתאר את הצורך בחינוך טוב לנוער היום בהתחשב באחריות שתוטל עליו בעתיד.
orphilin   בלט -היתום  –זהו סיפור עצוב ביותר על ילד שהתייתם גם מהוריו הביולוגים וגם מהוריו המאמצים, הוא הפך להיות מוכה נרדף ומנוצל על ידי כל הכפר, כולם בעטו בו והתאכזרו אליו, הכל משובץ  שירים וריקודים בין פרקי חייו המסכנים. באופן זה מתאר הבלט  מעשים מלאי  השראה של אנשים מההיסטוריה האפריקאית.
כיום תחת שרביטו של מנהל הלהקה איטלו זמבו    (Italo Zambo) מנהל טכני- עמידו בנגורה     (Hmidou Bangoura) כוריאוגרף –מוחמד קמוקו סנו (Mohamed Kemoko Sano) עדיין מופיע הבלט וזוכה לתשואות בעולם. החבורה יצרה עד היום כ- 40 מופעי בלט חזקים שמוכיחים כל פעם מחדש כמה חזק הקשר בין מסורת מרהיבת יופי לבין ריקוד עם מוסיקה וסיפור סיפורים.
כיום הפריטו את הבלט הלאומי והם פועלים בצורה עצמאית ,הרקדנים משתכרים שכר גבוה המתופפים עוד יותר  וכן כל האמנים , יש להם קליניקה פרטית לכל בעיה רפואית של האומנים, מערכת שיווק משומנת הפועלת מגינאה לכל העולם, גדוד שלם של מעצבי תלבושות מטובי החייטים עובדים בלעדית עבור הלהקה הלאומית, וכן אלה הדואגים לתחזוקת תלבושות, תחזוקת התופים , אחראי משמעת , אחראי אימונים . מנהל חזרות, מתקני תנועה ועוד , כ- 5000 משפחות מתפרנסות סביב הבלט הלאומי.
 להקת הבלט הפרטי תציג עלילה מודרנית יותר לא בהכרח קשורה להיסטוריה, למשל  -oumo ni gabori–הפקה פרטית ידועה (בתרגום- אני מוכן למות למענך אהובתי) אודות סיפור שלושה גברים המחזרים אחרי אותה נערה, כל אחד לחוד נשבע לה ומשכנע את הוריה שהוא הגבר האידיאלי עד להחלטה הסופית, מצחיק עד דמעות. קיים על קלטות וידאו עד היום בשווקים.
 תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

 


בניית אתרים , מתווך , חברת הובלות Cargo MS , קורס נדל"ן ,תוכנת הנהלת חשבונות מנג'ר , שי לעץ גיזום עצים , צלילה חופשיתארז מנעולים תל אביבהמלצות פורטל ריקוד , תריסי נירשני יעקובי מעצבת תכשיטים , תקליטן , קורס סקיפרים במועדון יאכטות BlueWave ,  הפרעות אכילה ,רונן ברק עורך דין תאונות דרכים , עורך דין מסחריהרכב בוסה טריו , Matinee Cosmetics